Strojní vybavení

Kolová rypadla

V oblasti kolových rypadel se soustředíme výhradně na značku VOLVO. Tyto stroje vynikají extrémní spolehlivostí, obrovskou rypnou silou a skvělou ovladatelností. V kombinaci s našimi strojníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti a se stroji pracuji každý den, dokážeme uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

 

Vlastníme kolová rypadla o hmotnosti 14,16 a 18 tun.  Stroje jsou vybaveny lžícemi od šířky 40 cm až po 130 cm. Samozřejmostí jsou hydraulicky naklápěné svahovací lžíce vhodné pro finální úpravu terénu.

 

Naše největší konkurenční výhoda je, že disponujeme zařízením pro hloubkové kopání. Dokážeme těžit zeminu až do hloubky 15 metrů pod terén.  Tuto technologii používáme především při realizaci studní .

Pásová rypadla

Pasová rypadla BOBCAT se vyznačují robustní konstrukcí a velkou produktivitou. Tyto 4 tunové stroje mají opravdu velké využití. Dostanou se do těžko přístupných míst a odvedou velký kus práce.

 

Velkou výhodou je jeho mobilita. Potřebujete vykopat základy na RD, vykopat přípojky pro RD, realizovat zahradu, udělat příjezdovou cestu? Zavolejte nám. Stroj naložíme na kontejner a za chvíli jsme u Vás.

 

U pasových rypadel nabízíme bouraní hydraulickým kladivem a to i v menších prostorech.

 

Nákladní automobily

Abychom Vám mohli nabídnout kompletní služby v oblastí zemních prací je naše firma vybavena několika druhy nákladních automobilů. U většiny zakázek je nutné přemístit zeminu, dovést zásypový materiál, dopravit na stavbu potrubí, jímky, pažící boxy, hutnící techniku a další.

 

Na stavbě ke kolovým rypadlům používáme nejčastěji Tatru S3 6×6, která zvládne i velmi náročný terén. Pro přesuny velkého množství hmot na delší vzdálenosti zajistíme nákladní automobily s nosností až 32 tun.

 

Ideálním společníkem pro pásové rypadla jsou naše „kontejnerky“ s nosností 6t, které dopraví rypadlo na místo stavby a následně zajistí veškerou potřebnou dopravu.

Nabízíme také přistavení kontejneru od 3,5 t až 10 t. (likvidace sutí a stavebního odpadu) nebo rozvoz štěrku, písků a stavebního materiálu.

Hutnící technika

Zasypání výkopu nebereme na lehkou váhu. A proto jsme velmi dobře vybavení špičkovou hutnící technikou. Spoléháme se na firmu BOMAG, která je celosvětovým lídrem s více než 60 lety zkušeností  v oblasti lehké hutníci techniky. Osobně jsme navštívili jejich výrobní závod v Německu, kde jsme viděli s jakou preciznosti a důrazem na kvalitu se tyto stroje vyrábí za použití těch nejmodernějších technologii.

Propichovací stroje

Využíváme dva druhy protlačovacích zařízení.  Prvním z nich jsou pneumatické rakety světového výrobce VERMEER. Zde jsme schopni udělat protlak o průměru od 70mm až po 190mm. Zařizujete přípojky inženýrských sítí  pro Váš rodinný dům? Zavolejte nám, přijedeme na místo, probereme s Vámi možnosti, navrhneme způsob provedení a hned domluvíme možný termín realizace. Nechcete se o nic starat? Dovezeme naše rypadlo, vykopeme rýhu od hlavního řádu až k domu, u komunikace si nachystáme startovací jámy, zhotovíme protlak pod komunikací a vystrojíme potřebnou chráničkou. Následně po pokládce potrubí vše zasypeme zahutníme a  vrátíme do původního stavu.

 

Druhou možností jsou protlaky hydraulickým zařízením PLYNOPROJEKTA. U této technologie nabízíme protlak o průměru od 90mm až po 300mm. S protlaky máme více než 25 let zkušeností. Poradíme Vám jakou technologii zvolit.

Velmi často také provádíme protlaky přímo pod domem, nebo ze sklepních prostorů před dům.

Protlaky se dají samozřejmě využít i pro optické vedení a různé kabely.

 Výhodou je, že nevzniká zemina, kterou je následně nutné uložit na skládku. Není potřeba zasypávat (potrubí a kabely) pískem a odpadá hutnění výkopu (u výkopu je nutné v komunikaci nahradit hlínu drceným kamenivem). Nedochází k porušení terénu případně asfaltového povrchu komunikace.

Maximální délka protlaku je 18 m. U delších protlaku je potřeba využít technologie řízeného protlaku. 

Nakladače

Nakladače v naší firmě se dělí do dvou skupin:

  • Smykem řízený nakladač
  • Kolový nakladač

 

Co se smykem řízeného nakladače týče byla jasnou volbou pro nás značka BOBCAT, tyto smykem řízené nakladače zvládnou takřka cokoliv. Od srovnání terénu, převezení palety, zametení, manipulace s materiálem až po odhrnovaní sněhu.

Menší nakladač B 553 je ideální do stísněných prostorů. Díky velmi malým rozměrům projede takřka všude kam je potřeba. I přes malou velikost stroje odvede opravdu velký kus práce.

Větší nakladač B S650 bez problému naloží materiál na nákladní automobil typu TATRA během pár minut. Převeze paletu po stavbě o hmotnosti až 1500 kg.

 

Příslušenství ke smykem řízeným nakladačům:

hydraulické zametací zařízení

hydraulicky naklápěná radlice sníh

podkopové zařízení

 

 

Co se kolového nakladače týče jsme zvolili značku VOLVO.

 

Kolový nakladač VOLVO L45G je střední velikosti a je to nakladač o hmotnosti 9t a nákladní vozy jako je TATRA, osmikolka nebo také sklápěcí návěsy zvládne naložit hravě.

Potřebujete se rychle na něco zeptat? Zavolejte nám +420 724 833 768

PO - PÁ 7:00 - 17:00 hod.