Protlaky

Protlaky

Využíváme dva druhy protlačovacích zařízení.  Prvním z nich jsou pneumatické rakety světového výrobce VERMEER. Zde jsme schopni udělat protlak o průměru od 70 mm až po 190 mm. Zařizujete přípojky inženýrských sítí pro Váš rodinný dům? Zavolejte nám, přijedeme na místo, probereme s Vámi možnosti, navrhneme způsob provedení a hned domluvíme možný termín realizace. Nechcete se o nic starat? Dovezeme naše rypadlo, vykopeme rýhu od hlavního řádu až k domu, u komunikace si nachystáme startovací jámy, zhotovíme protlak pod komunikací a vystrojíme potřebnou chráničkou. Následně po pokládce potrubí vše zasypeme zhutníme a  vrátíme do původního stavu.

 

Druhou možností jsou protlaky hydraulickým zařízením PLYNOPROJEKTA. U této technologie nabízíme protlak o průměru od 90 mm až po 300 mm. S protlaky máme více než 25 let zkušeností. Poradíme Vám, jakou technologii zvolit.

Velmi často také provádíme protlaky přímo pod domem, nebo ze sklepních prostorů před dům.

Protlaky se dají samozřejmě využít i pro optické vedení a různé kabely.

 Výhodou je, že nevzniká zemina, kterou je následně nutné uložit na skládku. Není potřeba zasypávat (potrubí a kabely) pískem a odpadá hutnění výkopu (u výkopu je nutné v komunikaci nahradit hlínu drceným kamenivem). Nedochází k porušení terénu případně asfaltového povrchu komunikace.

Maximální délka protlaku je 18 m. U delších protlaku je potřeba využít technologie řízeného protlaku.

do 75 mm Individuálně
do 110 mm Individuálně 
do 130 mm Individuálně 
do 190 mm Individuálně 
do 250 mm Individuálně 
do 300 mm Individuálně 

cena nezahrnuje chráničku z PE
k ceně se účtuje doprava
chránička s vtažením do protlaku 100 Kč/m

Potřebujete se rychle na něco zeptat? Zavolejte nám +420 724 833 768

PO - PÁ 7:00 - 17:00 hod.